Ne Kadar Kazanırım?

0

Yaz Dönemi WorkAndTravel katılımcıları aynı veya benzer konumlarda çalışan ABD vatandaşları ile aynı ücret ve imkânlara sahip olacaktır.

Katılımcıların çalışabileceği iş seçeneklerinde saatlik ücretler ortalama 7 ile 11 dolar arasında değişir. Öğrencinin haftalık çalışma saatleri ise ortalama 30 ile 40 saat arasında değişir; yasal olarak minimum çalışma izni 30 saattir.

Şimdi teknik bilgilendirmeyi verdiğime göre realiteden bahsedeyim:) Ne kadar çalışırsan o kadar kazanırsın aslında, bu programa gidiş amacın para kazanmak olmamalı ama seyahat ya da alışberiş için ne kadar çok para kazanırsam o kadar iyi diye düşünüyorsan her şey senin elinde, işveren çalışma şeklini beğenirse, ingilizcenden memnun kalırsa o kadar çalıştırır seni. Hem de Amerika’daki overtime sisteminden yararlanırsın çalıştığın her saat için, normalde olan saatlik ücretinin 1.5 katını alırsın.

Örneğin saatlik ücretin 8$ ve minimum çalışma iznin haftalık 30 saat ise daha sonrası işveren tarafından ‘overtime’ olarak kabul edilebilir, dolayısıyla haftada 45 saat çalışırsan bunun karşılığını, ilk 30 saatin 8$dan sonraki 15 saatin 12$dan alırsın. Ya da diğer bir seçenek çalıştığın bölgede ikinci iş bulur daha çok para kazanırsın. İkinci iş bulmak için deeee work and travel’da ikinci işte çalışma makalesinden yardım alabilirsin. 🙂

Share.

Comments are closed.